> Zásahy 2021

V pátek a v sobotu se část jednotky zúčastnila akce rescueDAYS cz , která se konala poprvé v ČR, konretně na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě. Akce byla zaměřená na postupy při zásazách u dopravních nehod. Měli jsme možnost si vyzkoušet různé postupy vstupů do vozidel, vytváření cesty pro transport zraněné osoby, zajištění vozidel, postup při nehodě nebo požáru elektromobilu a mnohé další. To vše pod vedením zkušených instruktorů z ČR, Polska, Slovinska, Německa, Maďarska a dalších zemí.

Zhruba 5 minut po návratu z této akce jsem byli vysláni k dopravní nehodě- osobní automobil na střeše v příkopě. Naštětsí nebylo nutné využít nově nabyté zkušenosti, protože posádka z vozidla vylezla sama a po jejich základním vyšetření jsme zjistili, že jsou v pořádku. Na nás už zbylo jen vozidlo zajistit a řídit provoz na I/17.