> Zásahy 2024

Chytré hodinky ve čtvrtek 18. dubna v 18.20 hodin vyhodnotily krizovou situaci a zalarmovaly hasiče. Ti ihned přispěchali na místo určené právě hodinkami. Jednalo se o nehodu osobního vozu, které v Načešicích skončilo mimo vozovku. Jako první na místě, ještě před jednotkami, byli dva dobrovolní hasiči z Heřmanova Městce – Milan Trpkoš a Michal Pošík (ten je zároveň profesionálním hasičem u HZS Pardubického kraje). Po svém příjezdu hasiči zjistili, že jedna osoba je bez známek života. „Nenahmatali jsme puls a muž nedýchal. Ihned jsme ho dostali z vozu a započali s resuscitací,“ řekl po zásahu Michal Pošík. Na místo byly vyslány dvě jednotky – profesionální z Chrudimi a dobrovolná z JSDH Heřmanův Městec. K nehodě byla povolána letecká záchranná služba. Hasiči následně transportovali zraněnou osobu do vrtulníku a pacient byl přepraven do nemocnice. Hasiči odstranili následky nehody a poté se vrátili zpět na stanice.